Odhlučnění stěny

Odhlučníme cihlové, betonové i dřevěné stěny, příčky a zdi

Odhlučnění stěny – zvuková izolace stěny

Akustická izolace – odhlučnění stěny pro zvýšení neprůzvučnosti (akusticky neprůzvučná předsazená stěna). V současnosti je možné vybírat pro kvalitní odhlučnění z řady materiálů, technologií a způsobů montáže. Důležité je si uvědomit, jaký hluk potřebujeme odstranit a kolik prostoru z místnosti můžeme úpravám obětovat. Bohužel neexistuje řešení, které by bylo univerzální pro všechny typy staveb a odhlučňovaných místností a nelze dosáhnout konstrukce nejtenčí a nejlepší. Konstrukci, ať již je kontaktní nebo bezkontaktní, je třeba navrhnout a montovat tak, aby se co možná nejméně přenášely vibrace ze stávající stěny do konstrukce nové akustické stěny.

Jak řešíme odhlučnění stěny

Naše akustické stěny mají slušný parametr neprůzvučnosti již od 40mm, při stejné skladbě s větším odsazením a přidáním akustického širokopásmového absorberu parametr neprůzvučnosti zásadně narůstá. Ideální odsazení od stávající stěny je 8cm, celý potenciál vlastností neprůzvučných materiálů lze využít až ve vzdálenosti 18 – 25cm. Bohužel málokdo si v bytě ubere takového prostoru, proto je důležité vybilancovat kompromis mezi akustickou účinností a úbytkem prostoru. Základní fyzikální pravidlo v oboru stavební akustiky říká, že schopnost neprůzvučnosti materiálů je přímo závislá na objemové hustotě… Co tím chceme říci ? Neexistuje materiál, který by byl výrazně lehčí a přitom vykazoval větší parametr neprůzvučnosti než materiál těžší!

Jaký použít materiál na zvukovou izolaci stěny

Pro odhlučnění stěny je nutné vybírat materiály co možná nejvíce objemově hutné, samozřejmě je zde i přímá úměra ceny. Naší filozofií je individuální přístup k zákazníkovi, nenavrhujeme materiály a systémy ty nejdražší a nejlepší, když předem dle našich zkušeností víme, že bude v daném prostoru i po odhlučnění konkrétní plochy docházet k vyzařování hluku z okolních cest. Návrhy akustických skladeb jsou vždy na míru s ohledem na konkrétní skladbu stávající stěny, v rámci Prahy a okolí zdarma.

Chtěl bych odhlučnit stěnu. Co mám dělat?

Chcete odhlučnit byt? kontaktujte nás!

Kontaktujte nás

Chcete odhlučnění vašeho bytu? Přijedeme na obhlídku.

Přijedeme, zaměříme

Chcete odhlučnit byt? Navrhneme vám vhodné řešení!

Návrh řešení

Chcete odhlučnit byt? Uděláme vám cenovou kalkulaci!

Cenová nabídka

Nejčastější typy příček, které běžně odhlučňujeme

 

V České Republice je vlastně jen několik málo běžně užívaných typů bytových příček, v novostavbách nejčastěji příčně děrované duté cihly, ve starších činžácích pak plné zdivo, víme o nich vše potřebné, namátkou…

 

Název Kg/m3 tloušťka dB poznámka
Tvárnice z pórobetonu 500 250 38  
Lehké příčně děrované cihly 800 250 45-53 dle typu
Plná cihla 1200 240 50  
Duté tvárnice z betonu 1800 240 56  
Litý beton 2400 250 61  
SDK příčka W112, DIAMANT 550 150 63  

 

Akusticky neprůzvučné předsazené stěny dodáváme běžně do fungujících, zařízených domácností bez výraznějšího omezení všedního chodu. Povětšinou trvá montáž v rozmezí dvou až tří dnů. Akustická úprava stěny běžné místnosti cca 15m2 se dá zvládnout za jeden a půl dne. Součástí našich dodávek je i posunutí elektrorozvodů nebo topení, klimatizací, posunutí podlahových lišt, malby a vše co je s těmito pracemi spojené. Povrch akustické stěny je rovný v nadstandardní kvalitě povrchů dle norem Cechu sádrokartonářů České republiky, připravený na běžnou interiérovou barvu. Veškerou podlahovou krytinu ochráníme, nábytek v místnosti přikrýváme folií. Po skončení stavebních prací probíhá úklid.

 

Konzultace, prohlídky, návrhy, cenové nabídky

 

Poradíme a navrhneme vám správnou skladbu, která zajistí ideální odhlučnění bytu. Prohlídky u zákazníka v rámci Prahy a okolí jsou zdarma.

Naše práce je vždy na klíč. Víme, že ve stěnách, podlahách a stropech vede elektrika, plyn, či topení. Víme, že by se mělo vymalovat, lišta na podlaze upravit, polička posunout atd. Proto spolupracujeme s ověřenými řemeslníky, abyste měli vše od jedné firmy a v dobré kvalitě. Nemusíte řešit koordinaci, termíny, nic. O vše se postaráme.

Podívejte se, jak takové odhlučnění stěn, příček a zdí může vypadat.

Řekněte si o návrh řešení a cenovou kalkulaci

Hned budete vědět, co to obnáší a co to stojí. Kontaktujte nás.

11 + 14 =

Chcete vědět víc o odhlučnění? Mohl by vás zajímat náš blog!

Kromě toho, že odhlučnění děláme, tak o něm také píšeme na našem blogu. Tento blog slouží široké veřejnosti k lepšímu, lidštějšímu pochopení a srozumitelnějšímu vysvětlení oblasti odhlučnění a stavební akustiky. Nehodlám se zde vyjadřovat jako chytrá kniha, narazíte zde na pár vulgarizmů, drbů a určitě i pravopisných chyb. Tak se dejte do čtení. Zde je výběr aktuálních článků:

© Noitami akustika 2010 - 2017 | Web navrhl a vytvořil MarMal.cz - tvorba webových stránek.