Akustika v pracovním prostředí

kanceláře, open space, zasedačky, videokonference, dílny, průmysl

Zajistíme, aby se nepříjemný hluk neodrážel od tvrdých povrchů, abyste ho nemuseli slyšet více než je nezbytně nutné! Vy se pak o to více můžete soustředit na práci, budete odvádět lepší výsledky, nebudete tolik unavení a věřte, že se vám druhý den bude vstávat do práce o něco příjemněji!

Proč si to myslíme?

Klid je jeden z hlavních požadavků na kvalitní pracovní prostředí a je nezbytnou součástí míst sloužících k relaxaci, odpočinku ale také kde je vyžadováno plné soustředění. Těžko budete odvádět kreativní a kvalitní výsledky, když sedíte v otevřeném nijak akusticky upraveném kancelářském prostoru tzv. open space a vnímáte ve stejný čas několik zdrojů hluku. V takovémto prostředí je opravdu těžké udržet míru soustředění déle než několik minut. Vaše podvědomí, ať chcete nebo ne, stále pracuje s okolními hlasy nebo hluky a tím je vlastně mozek vytížen z větší kapacity, než si v danou chvíli uvědomujeme. Důsledkem je zvýšená únava, stres a tedy častější odpočinek, což snižuje efektivitu práce.
Z dlouhodobého hlediska lze tedy konstatovat, že takové prostředí je zdraví škodlivé.

Zákon na toto poukazuje v nařízení vlády č. 148/2006 Sb – dále

Jak docílit akustické pohody? Jak zlepšit pracovní prostředí?

Akustické pohody docílíme montáží akusticky absorpčního materiálučímž změníme poměr odrazivého a pohltivého materiálu. Přidáním akustického podhledu nebo instalací akustických obkladů na stěny kanceláře či akustických panelů do prostoru zásadně zlepšíme slyšitelnost i dobu dozvuku v dané místnosti.

Akustické přeslechy.

Zasedací místnosti a oddělené kanceláře, do kterých proniká hluk z okolních kancelářských prostor a naopak. Ve většině případů zlepšíme neprůzvučnost stěn akustickými přeslechy, které vyplňují prostor nad podhledem a pod podlahou, často v kombinaci s dodatečnou montáží akustické předstěny.

Nabízíme kompletní řešení problematiky hlučného pracovního prostředí. Přinášíme vám možnost kvalitněji pracovat v příjemném a klidném prostoru.

Ukázky akustiky v pracovním prostředí

Potřebuji poradit s akustikou v pracovním prostředí. Co mám dělat?

Chcete odhlučnit byt? kontaktujte nás!

Kontaktujte nás

Chcete odhlučnění vašeho bytu? Přijedeme na obhlídku.

Přijedeme, zaměříme

Chcete odhlučnit byt? Navrhneme vám vhodné řešení!

Navrhneme řešení

Chcete odhlučnit byt? Uděláme vám cenovou kalkulaci!

Uděláme vám nabídku

Nabízíme:

  • poradenství v oblasti ochrany zdraví na pracovišti před hlukem a vibracemi
  • prostorová akustika, akustické podhledy, akustické obklady, akustické obrazy, akustické designové panely
  • odhlučnění kanceláří, neprůzvučné stěny, akustické přeslechy

Řekněte si o návrh řešení a cenovou kalkulaci

Hned budete vědět, co to obnáší a co to stojí. Kontaktujte nás.

14 + 9 =

Chcete vědět víc o odhlučnění? Mohl by vás zajímat náš blog!

Kromě toho, že odhlučnění děláme, tak o něm také píšeme na našem blogu. Tento blog slouží široké veřejnosti k lepšímu, lidštějšímu pochopení a srozumitelnějšímu vysvětlení oblasti odhlučnění a stavební akustiky. Nehodlám se zde vyjadřovat jako chytrá kniha, narazíte zde na pár vulgarizmů, drbů a určitě i pravopisných chyb. Tak se dejte do čtení. Zde je výběr aktuálních článků:

© Noitami akustika 2010 - 2017 | Web navrhl a vytvořil MarMal.cz - tvorba webových stránek.