Reference

Ukázky naší práce

Odhlučnění bytu – místnost v místnosti

Klasická novostavba s použitými materiály na úplné hranici norem, železobetonový stropní panel 14cm, polystyren 4cm, anhydrit 5cm, celkem dobře odseparován od zdiva, mirelon + plovoucí podlaha.

Na stěnách pak duté zdivo Porotherm 24, Porotherm 12. Návrh opatření – Neprůzvučný podhled na silentblokových závěsech s deskou Diamant, snížení o 13cm, na stěny bezkontaktní systém předstěn, deska 2x Diamant.

  • Zadání investora: Zamezení hluku v nočních hodinách, křik dítěte a dupání
  • Termín realizace: 2015
  • Doba realizace: 2,5 dne
  • Místo realizace: Praha
  • Použité materiály: Knauf Diamant, akustická izolace, odpružený systém montáže
  • Kategorie: odhlučnění, odhlučnění bytů, místnost v místnosti

Názor klienta

Koncem roku 2015 soused nad námi začal pronajímat svůj byt a odstěhoval se na chalupu. Do bytu se nastěhovala mladá rodina se dvěma dětmi a my jsme měli po konci klidného bydlení. Nejen že jsme vstávali v noci, když se mimino probouzelo, ale také jsme byli rušeni přes den, když si obě děti hráli na podlaze a padali jim věci na plovoucí podlahu. Po dohodě s manželem jsme oslovili předsedu SVJ a objednali akustické měření, to bohužel bylo v limitech. Na internetu jsem si vybrala firmu noitami protože se mi zdála, že této problematice nejvíce rozumí. Při návštěvě mi pan Vlček vysvětlil, že máme v ložnici tenké stěny z dutých cihel, které také vydávají hluk, udělali jsme malý test, ze kterého se ukázalo, že je to pravda. Nechali jsme tedy odhlučnit stěny i strop. Výsledek odhlučnění je takový jak pan Vlček předpovídal, veškeré hluky jsou tlumenější, noční křik dítěte mne již nedokáže probudit a přes den hluky slyším, jen když se na ně soustředím. Spolupráce byla bezvadná, doporučuji.

Jana Smutná

Fotky z realizace

© Noitami akustika 2010 - 2017 | Web navrhl a vytvořil MarMal.cz - tvorba webových stránek.