Odhlučnění stropu

Odhlučnění stropu proti běžným hlukům  – akusticky neprůzvučný podhled

Tyto speciální skladby samonosných zavěšených podhledů mají několik zásadních vlastností a charakteristik. První a jedna z nejdůležitějších zásad je systémové zavěšení nosného rastru podhledu. Takovou konstrukci musí provádět pouze proškolená a certifikovaná firma nebo osoba. Může totiž dojít k poddimenzování počtu nosných prvků (závěsů podhledu), nebo použití nevhodného kotvení nebo k příliš velké vzdálenosti nosných profilů aj. Všechny tyto aspekty mohou vést ke zřícení podhledu !!!

Další zásadou, paradoxně k té prvé je „zbytečně nespojovat stávající strop k podhledu“. Příliš velký počet závěsů propojí akusticky neprůzvučný podhled se stávajícím stropem ve větší míře než je nutné a tím dochází k přenosu vibrací do neprůzvučné desky, která hluk vyzařuje opět do místnosti. Z tohoto důvodu používáme akustické silentblokové přerušovače vibrací. Naše podhledy jsou zavěšeny na nezávislé ocelové konstrukci, dutina je vyplněna širokopásmovým akustickým absorbérem, většinou ze skelné, minerální nebo jiné vlny a celá skladba končí akusticky neprůzvučným deskovým materiálem. Tyto skladby lze v náročnějších požadavcích na neprůzvučnost kombinovat i několikrát opakovat. Tímto systémem jsou řešeny i nejnáročnější provozy jako jsou diskotéky, kinosály, nahrávací studia atd. Snížení akusticky neprůzvučného podhledu vůči stávajícímu stropu doporučujeme od 13 cm a více. Dokážeme i 8 cm, ale víme, že se bohužel v takto malém snížení prokresluje fyzikální jev tzv. „zpětné rezonance“.

Odhlučnění stropu proti kročejovému hluku – zvuková izolace stropu nebo podlahy souseda

Zlepšení akustického komfortu je v těchto případech vždy složité a velmi individuální, je to proto, že mechanický ráz ve formě dupnutí, padání předmětů, bouchnutí atd. přichází náhle, ve velké intenzitě a je okamžitě vyzařován nejen stropem, ale také všemi přilehlými a spojenými konstrukcemi. Je to hluk, který se šíří konstrukcí všemi směry. Většina akustiků tvrdí, že zásadního výsledku lze dosáhnout pouze úpravou v místě zdroje hluku. Musíme jim dát za pravdu, protože u tohoto typu hluku platí zásada, že nejefektivnější je eliminovat hluk v místě zdroje a to proto, aby se nešířil do konstrukce a nevyzařoval se v podstatně větší ploše – ostatních konstrukcích. To ale zpravidla není možné, majitelé v bytě nad většinou nemají vůli podlahu rekonstruovat nebo po nezdařilé rekonstrukci napravovat alespoň do původního stavu. K tomu nepřispívá ani norma, která je závazně stanovena na hladinu akustického tlaku Lnw = 55dB, což při splnění na úplné hranici této normy bohužel nezaručí klidné bydlení. Co tedy mohou dělat vlastníci bytů, kteří jsou obtěžováni hlukem?

Chtěl bych odhlučnit strop. Co mám udělat?

Chcete odhlučnit byt? kontaktujte nás!

Kontaktujte nás

Chcete odhlučnění vašeho bytu? Přijedeme na obhlídku.

Přijedeme, zaměříme

Chcete odhlučnit byt? Navrhneme vám vhodné řešení!

Navrhneme řešení

Chcete odhlučnit byt? Uděláme vám cenovou kalkulaci!

Spočítáme cenu

Pomoci může odhlučnění stropu

V některých případech, což závisí vždy na konkrétním pousouzení bytu, jeho skladby konstrukce atd., lze i dodatečným odhlučněním stropu dosáhnout zásadní eliminace hluku nebo alespoň takové, která umožňuje klidnější bydlení. Často jsou zdrojem hluku nejen stropy, ale také stěny, především ty tenké, dispoziční v rámci pokojů v bytě. Optimálních výsledků tak lze dosáhnout odhlučněním stropů i stěn.

Akusticky neprůzvučné podhledy dodáváme běžně do fungujících, zařízených domácností bez výraznějšího omezení všedního chodu. Povětšinou trvá odhlučnění stropu v rozmezí dvou až tří dnů. Úpravu stropu běžné místnosti cca 15m2 lze zvládnout za jeden a půl dne. Povrch podhledu je rovný v nadstandardní kvalitě povrchů, připravený na běžnou interiérovou barvu. Veškerou podlahovou krytinu ochráníme, nábytek v místnosti přikrýváme folií. Po skončení stavebních prací probíhá úklid, luxování a mytí podlahy.

Konzultace, prohlídky, návrhy, cenové nabídky

Poradíme a navrhneme vám správnou skladbu, která zajistí ideální odhlučnění stropu. Prohlídky u zákazníka v rámci Prahy a okolí jsou zdarma.
Naše práce je vždy na klíč. Víme, že ve stěnách, podlahách, stropech vede elektrika, plyn, či topení. Víme, že by se mělo vymalovat, lišta na podlaze upravit, polička posunout atd. Proto spolupracujeme s ověřenými řemeslníky, abyste měli vše od jedné firmy a v dobré kvalitě. Nemusíte řešit koordinaci, termíny, nic. O vše se postaráme.

Podívejte se, jak takové odhlučnění stropu může vypadat.

Řekněte si o návrh řešení a cenovou kalkulaci

Hned budete vědět, co to obnáší a co to stojí. Kontaktujte nás.

5 + 11 =

Chcete vědět víc o odhlučnění? Mohl by vás zajímat náš blog!

Kromě toho, že odhlučnění děláme, tak o něm také píšeme na našem blogu. Tento blog slouží široké veřejnosti k lepšímu, lidštějšímu pochopení a srozumitelnějšímu vysvětlení oblasti odhlučnění a stavební akustiky. Nehodlám se zde vyjadřovat jako chytrá kniha, narazíte zde na pár vulgarizmů, drbů a určitě i pravopisných chyb. Tak se dejte do čtení. Zde je výběr aktuálních článků:

© Noitami akustika 2010 - 2017 | Web navrhl a vytvořil MarMal.cz - tvorba webových stránek.