Akustika ve školství

učebny, jídelny, posluchárny

Prostory určené pro výuku, poslech nebo společenské prostory pro výchovu dětí a mládeže musí být akusticky ošetřeny tak, aby nedocházelo k nadměrnému odrážení hluku a to dle vyhlášky č. 343/2009 Sb. o hygienických požadavcích na tento druh stavby. Zde musí být závazně dodrženy normové požadavky na dobu dozvuku viz. § 4b vyhlášky.

Při nadměrné hlučnosti a odrážení zvuku v místnosti dochází:

  • ke špatné srozumitelnosti, posluchač se musí podstatně více soustředit, aby pozorně slyšel přednášejícího a nevnímal ostatní zvuky ze třídy, což vede k únavě, bolesti hlavy.
  • přednášející musí zvyšovat hlas tak, aby byl slyšitelný i v zadních řadách a udržel míru soustředění žáků, to má za následek únavu, větší míru stresu, bolesti hlavy, pískání v uších atd.

 

Odhlučnění školní jídelny

Ukázky akustiky ve školství

Potřebuji poradit s akustikou ve škole. Co mám dělat?

Chcete odhlučnit byt? kontaktujte nás!

Kontaktujte nás

Chcete odhlučnění vašeho bytu? Přijedeme na obhlídku.

Přijedeme, zaměříme

Chcete odhlučnit byt? Navrhneme vám vhodné řešení!

Navrhneme řešení

Chcete odhlučnit byt? Uděláme vám cenovou kalkulaci!

Uděláme vám nabídku

Nabízíme úplné řešení vašeho problému s akustikou ve školách, jídelnách nebo posluchárnách

Od původního návrhu nebo akustické studie, přes realizaci až po finální přeměření a doložení nové hodnoty doby dozvuku. Naše práce je vždy na klíč. Zajistíme všechny doplňkové profese nezbytné ke kompletní realizaci, zajistíme ochranu povrchů před možným poškozením ze stavebních prací a následný úklid.  Uděláme vše proto, aby byly stavební zásahy provedeny v co možná nejkratším časovém termínu.

Řekněte si o návrh řešení a cenovou kalkulaci

Hned budete vědět, co to obnáší a co to stojí. Kontaktujte nás.

2 + 14 =

Chcete vědět víc o odhlučnění? Mohl by vás zajímat náš blog!

Kromě toho, že odhlučnění děláme, tak o něm také píšeme na našem blogu. Tento blog slouží široké veřejnosti k lepšímu, lidštějšímu pochopení a srozumitelnějšímu vysvětlení oblasti odhlučnění a stavební akustiky. Nehodlám se zde vyjadřovat jako chytrá kniha, narazíte zde na pár vulgarizmů, drbů a určitě i pravopisných chyb. Tak se dejte do čtení. Zde je výběr aktuálních článků:

© Noitami akustika 2010 - 2017 | Web navrhl a vytvořil MarMal.cz - tvorba webových stránek.