Zvuková izolace starého stropu na Vinohradech

Zvuková izolace trámového stropu.

Realizace neprůzvučného podhledu proběhla na Praze 2, kde si zákazník stěžoval na velmi špatnou zvukovou izolaci stropu v podání dupotu. Kromě toho dupání také jakékoli bouchnutí nebo cinknutí. Tento hluk byl více slyšitelný poté co soused rekonstruoval podlahy nad tímto bytem.

Soused si najmul stavební firmu, která v průběhu realizace demontovala stávající parkety, poté vyndala prkna, dále roznášecí fošny v zásypu a především vyndala zásyp. Tímto krokem nejen, že připravila  podlahu o velmi důležitou váhu, protože zásyp je těžký, ale také následně připevnila  pochozí vrstvu podlahy na  OSB desky. Tyto desky byly kotvené přímo k trámům. Důsledek po nezdařilé rekonstrukci podlahy byl takový, že mechanické rázy vydávané chůzí měli přímý směr přes všechny skladby až k sousedovi.  Mechanická zvuková energie prochází bez zásadních ztrát přímo skrz, nejen k nosným trámům podlahy – stropu souseda, ale také přes podbití s dutinou na druhou stranu. Dutina mezi trámy bohužel tvoří ozvučnici, protože se zvuková vlna částečně odráží v uzavřeném prostoru.

Bohužel nebylo při této realizaci možné zvukově izolovat samonosnou konstrukci rozepřeného podhledu, proto byl navržen podhled na silentblokových akustických závěsech. Dalším překvapením byl fakt, že trámy nebyly v úplně dobré kondici. Nosné trámy vykazovaly lokální ztrouchnivění, což v některých případech může být pro konstrukci zvukové izolace problém s ohledem na statiku.

První fáze montáže zvukové izolace stropu byla vlastně lokální demontáž podbití, za druhé vložení akustické izolace a závěrem montáž konstrukce s další izolací.  Záklop byl proveden s deskou Knauf Diamant.

Doba realizace 2dny

Zákazník po realizaci vnímá zlepšení více jak o 50%

A co na to zákazník?

Dobrý den pane Vlčku,

Píši jak jste mě požádal o vyjádření a pocit po odhlučnění. Přiznám se, že jsem čekal víc, ale to je jen má záležitost přehnaného očekávání. Vím že jste mě upozorňoval, že trámy nelze více zatížit a druhý typ podhledu nebyl možný. Takže dupot vnímám, ale tak nějak z povzdálí, o víkendu už mě nebudí dupot dětí což je super. Takže závěrem, díky, jsem spokojený, díky za vstříctnost a lidský přístup (odvoz starého koberce).

Ať se Vám daří Standa Ježek, Praha Vinohrady.

Pokud řešíte podobný problém se Zvukovou izolací starého stropu, neváhejte nás kontaktovat! Navrhneme řešení i Vám.

Zvuková izolace trámového stropu

Fotky z realizace

© Noitami akustika 2010 - 2017 | Web navrhl a vytvořil MarMal.cz - tvorba webových stránek.