Akustika

Co je to akustika? Jak vám můžeme pomoci s akustikou? Co všechno umíme a co děláme? Čtěte dál!

Prostorová akustika

Znáte ten pocit, když se zvuk rozléhá v prázdném bytě, nebo místnosti když je úplně vyklizená třeba před malováním? Pak položíte koberec, pověsíte záclony, rozmístíte nábytek a zvuk najednou vnímáte zcela jinak. Tak to je akustika. Počítá se v sekundách a vlastně jde jen o hodnotu za jak dlouho se zvuková energie sama ztratí v uzavřeném prostoru. Pravidlem bývá, čím více tvrdých a rovných ploch, tím více se zvuk odráží.

Akustika tělocvičny, akustika školní jídelny, akustika v rodinném domě, akustika kanceláře

O prostorové akustice víme vše potřebné, jsme certifikovanou společností od světových výrobců akustických systémů a sami vyrábíme designové akustické panely. Akusticky nevyhovující prostor posoudíme, navrhneme optimální řešení, dáme na výběr z možných materiálových variant a barevných provedení. Po odborné realizaci bude užívání akustické pohody už jen na Vás!

Akustika ve školství

Máme za sebou desítky realizací školních jídelen, učeben, školních chodeb, tělocvičen, aul, malých učeben hudební výchovy, bicáren, školek a heren. Realizace dokážeme zajistit od původního akustického měrění akreditovaným akustikem, přes realizaci až po finální měření s protokolem výsledné doby dozvuku.

Akustika v obytných prostorech

 Bohužel některé obytné prostory mají nepříjemnou akustiku i po „zabydlení“. V tu chvíli přichází na řadu akustika obytných prostor.

Odstraníme nepříjemné odrážení zvuků u vás doma, v práci, i v místech, kam se chodíte bavit nebo relaxovat.

Akustika v pracovním prostředí

Zajistíme, aby se nepříjemný hluk neodrážel od tvrdých povrchů a abyste ho nemuseli slyšet více, než je nezbytně nutné! Vy se pak o to více můžete soustředit na práci, budete odvádět lepší výsledky, nebudete tolik unavení a věřte, že se vám druhý den bude vstávat do práce o něco příjemněji!

Podívejte se, jak taková akustika vypadá v praxi.

Proč si to myslíme?

Klid je jeden z hlavních požadavků na kvalitní pracovní prostředí a je nezbytnou součástí míst sloužících k relaxaci a odpočinku. Těžko budete odvádět kreativní a kvalitní výsledky, když sedíte v otevřeném nijak akusticky upraveném kancelářském prostoru tzv. open space a vnímáte ve stejný čas několik zdrojů hluku. V takovémto prostředí je opravdu těžké udržet míru soustředění déle než několik minut. Vaše podvědomí, ať chcete nebo ne, stále pracuje s okolními hlasy nebo hluky a tím je vlastně mozek vytížen z větší kapacity, než si v danou chvíli uvědomujeme. Důsledkem je zvýšená únava, stres a tedy častější odpočinek, což snižuje efektivitu práce. Z dlouhodobého hlediska lze tedy konstatovat, že takové prostředí je zdraví škodlivé.

Zákon na toto poukazuje v nařízení vlády – přečtěte si o tom více…

Jak tedy docílit akustické pohody?

Akustické pohody docílíme montáží akusticky absorpčního materiálu, čímž změníme poměr odrazivého a pohltivého materiálu. Přidáním akustického podhledu nebo instalací akustických obkladů na stěny kanceláře či akustických panelů do prostoru zásadně zlepšíme slyšitelnost i dobu dozvuku v dané místnosti.

Nabízíme kompletní řešení problematiky hlučného pracovního prostředí. Přinášíme vám možnost kvalitněji pracovat v příjemném a klidném prostoru.

Potřebuji poradit s akustikou. Co mám dělat?

Chcete odhlučnit byt? kontaktujte nás!

Kontaktujte nás

Chcete odhlučnění vašeho bytu? Přijedeme na obhlídku.

Přijedeme, zaměříme

Chcete odhlučnit byt? Navrhneme vám vhodné řešení!

Navrhneme řešení

Chcete odhlučnit byt? Uděláme vám cenovou kalkulaci!

Uděláme vám nabídku

Nabízíme:

  • poradenství v oblasti ochrany zdraví na pracovišti před hlukem a vibracemi
  • prostorová akustika
  • akustické podhledy, akustické obklady, akustické obrazy, akustické designové panely
  • odhlučnění kanceláří, neprůzvučné stěny, akustické přeslechy

Řekněte si o návrh řešení a cenovou kalkulaci

Hned budete vědět, co to obnáší a co to stojí. Kontaktujte nás.

11 + 15 =

Chcete vědět víc o odhlučnění? Mohl by vás zajímat náš blog!

Kromě toho, že odhlučnění děláme, tak o něm také píšeme na našem blogu. Tento blog slouží široké veřejnosti k lepšímu, lidštějšímu pochopení a srozumitelnějšímu vysvětlení oblasti odhlučnění a stavební akustiky. Nehodlám se zde vyjadřovat jako chytrá kniha, narazíte zde na pár vulgarizmů, drbů a určitě i pravopisných chyb. Tak se dejte do čtení. Zde je výběr aktuálních článků:

© Noitami akustika 2010 - 2017 | Web navrhl a vytvořil MarMal.cz - tvorba webových stránek.