Zvuková izolace starého stropu na Vinohradech

Zvuková izolace starého, podbitého stropu.

Realizace proběhla na Praze 2, kde si zákazník stěžoval na dupot který byl více slyšitelný po nezdařilé rekonstrukci podlahy souseda nad tímto bytem. Soused vyndal zásyp a nahradil ho izolací, tímto krokem nejen, že připravil svou podlahu o důležitou váhu ale také připevnil svou pochozí vrstvu podlahy na skladbu která je kotvená přímo k trámům, takže mechanické rázy vydávané chůzí měli přímý směr k stropu souseda.

Bohužel nebylo možné dodat samonosnou konstrukci rozepřeného podhledu, proto byl navržen podhled na silentblokových akustických závěsech, další překvapení bylo, že trámy nebyli v úplně dobré kondici, byli částečně ztrouchnivělé.

První fáze montáže byla vlastně lokální demontáž podbití, vložení akustické izolace 2x8cm, následně montáž konstrukce s další izolací a záklop deskou Knauf Diamant.

Doba realizace 2dny

Zákazník po realizaci vnímá zlepšení více jak o 50%

A co na to zákazník?

Dobrý den pane Vlčku,

Píši jak jste mě požádal o vyjádření a pocit po odhlučnění. Přiznám se, že jsem čekal víc, ale to je jen má záležitost přehnaného očekávání, vím že jste mě upozorňoval, že trámy nelze více zatížit a druhý typ podhledu nebyl možný. Takže dupot vnímám, ale tak nějak z povzdálí, o víkendu už mě nebudí dupot dětí což je super, jinak díky za vstříctnost a lidský přístup (odvoz starého koberce).

Ať se Vám daří Standa Ježek, Praha Vinohrady.

Pokud řešíte podobný problém, neváhejte nás kontaktovat! Navrhneme řešení i Vám.

Fotky z realizace

© Noitami akustika 2010 - 2017 | Web navrhl a vytvořil MarMal.cz - tvorba webových stránek.