Reference

Ukázky naší práce

Akustika kanceláře Maxima reality

Prostor, který částečně slouží jako chodba a jednotlivé kanceláře, vše odděleno skleněnými příčkami. V prostoru byl tedy dominantní odrazivý povrch, do toho úzká chodba vedla hluk do zadní zasedačky. Návrh akustických úprav spočíval ve vyplnění volného prostoru nad skleněnými příčkami, ale pouze tak, aby bylo zajištěno proudění vzduchu. Dále byla dodána do každé „kóje“ akusticky pohltivá předstěna tak, abychom vylepšili akustickou pohodu i uvnitř kanceláře. Do prostor call centra byl dodán také akusticky pohltivý materiál ve stejném designu.

  • Zadání investora: eliminace odrážených zvuků v prostoru skleněných příček
  • Termín realizace: 2016
  • Doba realizace: o víkendech – 3 víkendy
  • Místo realizace: Praha 1
  • Použité materiály: Knauf Cleaneo, širokopásmový absorbér z minerální vlny
  • Kategorie: prostorová akustika, akustika kanceláří

Názor klienta

Tento rok se naše společnost přestěhovala do nových, krásně zrekonstruovaných prostor historického domu. Aby vynikla architektura a prostor zůstal světlý a vzdušný, byly použity skleněné dělicí příčky. V běžném provozu se však ukázalo, že zvuk se od skla nepříjemně odráží a tak je tento interiér velmi hlučný. Oslovili jsme proto firmu, zabývající se akustikou, aby navrhla řešení. Její návrh, který obsahoval nalepení akustických panelů na zeď nám však nevyhovoval jak po estetické, tak po finanční stránce, zejména jsme však nebyli přesvědčeni o účinnosti tohoto řešení. Oslovili jsme tedy pana Vlčka ze spol. noitami akustika s.r.o. Pan Vlček navrhl řešení, obsahující skoro pětkrát více absorpčních ploch, které mají navíc větší schopnost absorbovat zvuk než ty z předešlého návrhu. I při těchto parametrech nám firma noitami akustika s.r.o byla schopna nabídnout lepší cenovou nabídku. Po dohodě jsme nejdříve na zkoušku odhlučnili jednu místnost, abychom vyzkoušeli účinnost řešení. Poté, co jsme se přesvědčili, že opatření je účinné, jsme takto odhlučnili i zbývající prostory.

Provedené úpravy splnily beze zbytku naše očekávání. Spolupráce s firmou Noitami akustika s.r.o byla bezproblémová, veškeré práce proběhly o víkendech tak, aby nebyl narušen chod naší společnosti.

MAXIMA REALITY s.r.o.

© Noitami akustika 2010 - 2017 | Web navrhl a vytvořil MarMal.cz - tvorba webových stránek.