Reference

Prostorová akustika v jídelně areálu anglické školy v Praze

Před úpravou školní jídelny s kapacitou 120 žáků umístěné v kruhové místnosti byl na stropě běžný, plný SDK podhled, bez izolace, na podlaze lino a stěny z betonu. Před vlastním výběrem materiálů bylo provedeno kontrolní měření, kde se prokázalo, že doba dozvuku je nepřijatelných 8 sekund.

Byl navrhnut akusticky pohltivý, perforovaný sádrokarton na strop a dále svěšené stropní akustické komponenty, které jsou schopny absorbovat zvukové vlny jak ze spodní, tak z vrchní strany, a po obvodu místnosti další akustické panely. Podle architektova návrhu tvarů a barevné palety byly naší firmou akustické panely a komponenty na zakázku vyrobeny. Po instalaci akustických panelů zmizely negativní akustické jevy a celková doba dozvuku po realizaci nepřekročila hodnotu 1,5 sekundy.

  • Zadání investora: snížení doby dozvuku
  • Termín realizace: 2013
  • Doba realizace: 30 dní
  • Místo realizace: Praha 4
  • Použité materiály:  Rigips Rigiton, akustická minerální izolace, designové panely na zakázku od noitami akustika s.r.o. – barevné čtverce po stěnách a trsátka na stropě
  • Kategorie: akustika, akustika ve školství, akustika společenských prostor

Instalace v prostoru jídelny anglické školy na Praze 4

 

Foto akustických designových panelů. Na stropě panely ve tvaru „trsátka“.  A na stěně čtverce. Vše vyrobeno noitami akustika s r.o.

Již v průběhu realizace bylo jasné, že se vše ubírá správným směrem. Přidáváním dalších kusů akustických panelů mizely negativní akustické jevy a celková doba dozvuku po realizaci nepřekročila hodnotu 1,5 sec.

Další reference z oblasti odhlučnění

© Noitami akustika 2010 - 2017 | Web navrhl a vytvořil MarMal.cz - tvorba webových stránek.