Zvuková izolace stěn řadového rodinného domu

odhlučnění tenkého zdiva nezávyslou konstrukcí za použití neprůzvučných desek a akustické izolace

Jak to začalo?

Oslovil nás zákazník z Prahy Vršovic s tím, že v jeho řadovém domu má společnou zeď se slabou zvukou izolací se sousedy a vnímá veškšré zvuky. Po chvíli povídání vyplinulo, že sousedé nedělají nějakou neplechu, nebo něco nestandardního, jen používají svůj byt.

Co jsme navrhnuli a proč?

Jednalo se o typický, řadový rodinný dům postavený v šedesátých letech se slabinou společné stěny. Stěna byla opravdu tenká, to se děje v případě řadovek, kdy se staví najednou, chcete li ve stejný čas. Společné mezi bytové příčky neplní statickou funkci, takže nejsou prostě silné a v tomto případě byli použité i prvotiny dutých cihelných tvárnic. Navrhnuli jsme do Ložnice a dětského pokoje systém celoodpružené konstrukce na ocelovém profilu 50mm s vloženým širokopásmovým absorberem 60mm a s deskou WOLF TRI 15. Tato skladba je o celkové tloušťce 9cm s parametrem neprůzvučnosti kolem 24dB. Další stěnu, už nebylo nutné mít tak dokonalou protože se nejednalo o obytné místnosti kde člověk usíná, nebo relaxuje, ale v chodbě, kam jsme dodali stěnu deskami Knauf Diamant o tloušťce 8,5cm s výkonem 18-20dB.
Doba realizace 3dny včetně elektroinstalací a maleb.

pokud Vás také trápí zvuková izolace stěn, tak se podívejte na problematiku odhlučnění stěn, jak to děláme, proč to tak děláme…

 

 

Názor klienta:

Pane Vlčku,
nedá mi to, abych nesepsal následující referenci….
Myslím, že je třeba Vás, ale i Vaše kolegy pochválit. Vsadil jsem na Noitami už podruhé a opět spokojenost – zase není nic slyšet? a vlastně ani vidět, jako byste u nás ani nebyli.
Myslím, že je skvělé, že jste nejdříve vše pořádně obhlédnul a naplánoval, protože pokud je jedna věc, kterou ve stavebnictví bytostně nesnáším je to posouvání termínu. Vy jste slíbil, že dorazíte 21/1 v 8:00 hod ráno a vše provedete během 2-3 dní. No a skutečně jste slovo dodržel, toho si skutečně cením a možná ještě více než já si toho cení moje žena.
Cena provedení byla také jasná a dohodnutá od začátku bez žádných zbytečných dohadů ohledně víceprací. A hlavně aplikovaná technologie funguje – odhlučnění je fakt super. Určitě Vás i firmu doporučím všem sousedům, kteří chtějí v klidu spát.
Prosím, udržte si tento standard a dokazujte i nadále, že to ve stavebnictví jde i profesionálně.
Ještě jednou děkuji,
Michal Řezník

zvuková izolace stěny

Podívejte se na fotky z realizace zvukové izolace stěn  rodinného domu

Zaujala vás toto odhlučnění rodinného domu? Určitě se podívejte na naše reference. Uvidíte jak jsme pomohli dalším lidem s odhlučněním.

Řešíte podobný problém? Potřebujete pomoci s akustikou? Napište nám. Máme řešení i pro vás.

7 + 11 =

© Noitami akustika 2010 - 2017 | Web navrhl a vytvořil MarMal.cz - tvorba webových stránek.