Reference

Odhlučnění karaoke místnosti – First bar

Majitelé čerstvě koupeného baru mne oslovili s problémem, že nemohou používat jednu místnost v baru sloužící jako diskotéka – karaoke místnost. Bar je umístěn v suterénu obytného domu a hluk pronikal do bytů nad klubem. Po návštěvě bylo zjištěno, že místnost je obestavěna sádrokartony, bez izolace a bez jakéhokoliv pokusu o odhlučnění. Proběhlo tedy akreditované měření, kdy bylo zjištěno, že tak, aby byly splněny noční limity pro bydlení v nejbližší bytové jednotce, v karaoke místnosti by nesměla být překročena hladina akustického tlaku 70dB – což je intenzita hluku hlasitého rozhovoru.

Tato zakázka byla tak trochu výzva. Nejprve jsme v místnosti demontovali všechny sádrokartonové obklady stěn a podhled stropu. Na stěny dodali novou, složitou akusticky neprůzvučnou  skladbu v 15cm šířce skládající se ze dvou absorbérů, dvou nezávislých konstrukcí a třech neprůzvučných desek Lasound. Na strop byl dodán složitý kombinovaný podhled, tento podhled měl na sobě nezávislé tři konstrukce, tři akustické izolace, dva neprůzvučné deskové materiály a poslední vrstva byla pohltivá – Knauf Cleaneo. Celkové snížení něco málo nad 20 cm. Vchod byl upraven dalším zádveřím a přidáním těžkých celodřevěných dveří.

Po realizaci se zásadně snížila doba dozvuku a při měření bylo zjištěno, že v místnosti lze hrát o intenzitě 91dB, což je na tak malou místnost opravdu dost a místnost může sloužit jako plnohodnotná diskotéka. Majiteli klubu byla doporučena instalace „limiteru“, který se zapojuje před zesilovač a udržuje vždy hladinu hluku na hranici zadané hodnoty.

  • Zadání investora: reprodukovat v místnosti co možná největší intenzitu zvuku, současně dodržet normy i pro noční provoz.
  • Termín realizace: prosinec 2015
  • Doba realizace: 10dní
  • Místo realizace: Praha 4
  • Použité materiály: akustické izolace více druhů, neprůzvučná deska Lasound, pohltivá deska Knauf Cleaneo
  • Kategorie: Neprůzvučnost konstrukcí, prostorová akustika

Fotky z realizace

© Noitami akustika 2010 - 2017 | Web navrhl a vytvořil MarMal.cz - tvorba webových stránek.