Reference

Odhlučnění bytu v Poděbradech

V polovině roku 2010 mne oslovil majitel bytu v Poděbradech a stěžoval si na nepřiměřený hluk ze stropu. Byla dohodnuta prohlídka, kde jsem zjistil, že na stropě je nainstalovaný SDK podhled bez izolace, což mělo za následek umocnění hluku, který procházel ze stropu a dále se odrážel v dutině mezi sdk deskou a železobetonovým stropem. Bylo slyšet dupání, cinkání, luxování a méně zřetelně i mluvené slovo. Toto je typický problém monolitických novostaveb.

Návrh opatření: demontáž stávajících podhledů cca 75m2 v ložnici, pokojích, jídelně a chodbě, začištění a namontování akustických neprůzvučných podhledů. Stávající závěsy podhledu nebylo možné použít, protože by energii (dupání, cvakání..) přenesly do nového podhledu, proto byly použity silentblokové závěsy, které vibrace nepřenesou. Dále byla navrhnuta do podhledu akusticky pohltivá minerální izolace, která vyplnila dutinu, svěšení podhledu od stávajícího stropu 13,2cm.

Celková realizace proběhla hladce a úspěšně, veškeré podlahy, obložky a nábytek byly ochráněny před poškozením nebo ušpiněním. Celkový efekt odhlučnění se vjemově pohyboval mezi 50-75%.

  • Zadání investora: Navzájem nerušit dva naprosto odlišné provozy, odhlučnění jen z jedné strany, odhlučnit v co možná nejkratším termínu
  • Termín realizace: 2011
  • Doba realizace: 5dní
  • Místo realizace: Poděbrady
  • Použité materiály: Knauf Diamant, akustická minerální izolace
  • Kategorie: Odhlučnění bytu, odhlučnění stěny, odhlučnění stropu

Cenová nabídka k této realizaci – uvedené jednotkové ceny

Demontáž stávajícího podhledu 210,- Kč/m2
Akustická předsazená stěna 890,- Kč/m2
Akustický podhled  1.130,- Kč/m2
Malby  61,- Kč/m2
Celková cena bez DPH: 138.000,- Kč

Cena dále obsahovala:
Likvidace odpadů a sutě, zakrývací práce a ochranu podlahy, úklidy včetně vytírání, přesuny hmot…
Na dílo byla samozřejmě poskytnuta záruka 3 roky.

Fotky z realizace

© Noitami akustika 2010 - 2017 | Web navrhl a vytvořil MarMal.cz - tvorba webových stránek.